Katarzyna Grygiel – altówka, kształcenie słuchu

katarzyna-grygiel

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w klasie Prof. Piotra Reicherta oraz ad. Katarzyny Budnik-Gałązki, specjalizacja – gra na altówce oraz kształcenie słuchu. W 2005r. zajęła I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Altowiolistów we Wrocławiu (grupa młodsza), w 2008 r. otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach klas skrzypiec i altówki w Elblągu.
Brała udział w Konkursie Bachowskim im. St. Hajzera w Zielonej Górze jako uczestnik oraz jako członek Jury dla grupy młodszej. W 2009 zajęła II miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Altowiolistów we Wrocławiu (grupa starsza). W 2010r. otrzymała III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej „Srebrna Szybka” w Krakowie.

Brała udział w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w Żaganiu i w Darłowie oraz Mistrzowskich Kursach Kameralnych w Gorlicach. Uczestniczy czynnie w ogólnopolskich seminariach organizowanych przez Uniwersytet Muzyczny w Warszawie i Filię w Białymstoku. Pobierała mistrzowskie lekcje u pedagogów takich jak: Stefan Kamasa, Zbigniew Czarnota, Roman Hoffmann, Ryszard Duź, Paweł Łosakiewicz, Izabella Szałaj-Zimak. Wielokrotnie koncertowała w zespole kameralnym od duetu po septet. Ze swym kwartetem Katarzyna zajęła II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Sochaczewie w 2008r. jak również reprezentowała Polskę na Festiwalu Muzyki Polskiej na Węgrzech (Gyor).
W 2013 r. uzyskała status finalistki XVIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. W 2014 roku zajęła II miejsce na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w sekcji zespołu kameralnego. W 2011 oraz w bieżącym roku otrzymała Stypendium Rektora za najlepsze wyniki w nauce, a w 2012 Stypendium Jana Pawła II za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Od września 2014 r. współpracuje z orkiestrą Sinfonia Varsovia. W styczniu tego roku wzięła udział w Mistrzowskich Kursach „Łańcuch XII” organizowanych przez Towarzystwo Witolda Lutosławskiego. W 2015 roku wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia uczestniczyła w XIX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej oraz Festiwalu „Szalone dni muzyki”. W kwietniu tego roku, zajęła III miejsce na XV Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. Juliusza Zarębskiego w sekcji duetu a w czerwcu otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Beethoven Hradec w Czechach w kategorii altówka solo. W lipcu bieżącego roku uczestniczyła w Kursach Mistrzowskich w klasie Prof. W . Strehle organizowanych przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia a także w Festiwalu „Strefa Ciszy” w Łazienkach Królewskich. W 2013 roku rozpoczęła swoją działalność pedagogiczną jako nauczyciel teorii muzyki.

Back To Top