Piotr Skupniewicz – fortepian, akompaniament

Swoją edukację muyczną, rozpoczął w wieku dwunastu lat w Szkole Muzycznej I stopnia w Garwolinie. Byl to drugi rok działaności placówki. W szkole średniej muzycznej, kształcił się pod okiem prof. Joanny Maklakiewicz oraz prof. Katarzyny Ewy Sokołowskej w PSM II stopnia im. F. Chopina w Warszawie. Wynikiem tej współpracy, było poznanie i realizacja założeń pianistycznych szkoly prof. Ekiera.

Następnie rozpoczął studia w klasie fortepianu Bydgoskiej Akademii Muzycznej, u prof. Jarosława Drzewieckiego. Było to zetknięcie z inną, tak zwaną rosyjską szkolą i tradycją gry na fortepianie.

Dyplom licencjacki w specjalnosci gra na fortepianie otrzymał w 2020 roku. Obecnie kontynuuje studia u tego samego pedagoga.

Bliskie jest mu również wykonawstwo historyczne. Rownolegle, uczył sie pod kierunkiem prof. Urszuli Bartkiewicz gry na klawesynie. Jego zainteresownia natomiast, siegają repertuaru współczesnego. W szczególnosci kompozytorów polskich (Kazimierz Serocki, Paweł Mykietyn, Stefan Kisielewski i inni).

Od początku studiów rozpoczął praktykę pedagogiczną. Jego uczniowie chętnie kontynuują naukę gry na fortepianie.

Występował jako solista i kameralista, brał udział w wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów. Uważa, że praca jako pedagog może a nawet powinna być inspirująca także dla nauczyciela. W pracy dydaktycznej, pragnie dzielić się swoimi umiejętnościami i odkrywać piękno sztuki muzycznej.

Back To Top