Olena Ilnytska – fortepian

olena-ilnytska

Urodziła się na Ukrainie w mieście Dubno. Od 2000 roku uczęszczała do Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Lysenka w Dubnie, w której rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Często brała udział na konkursach pianistycznych. Wygrywała liczne nagrody jako pianistka. Od 2006 roku kontynuowała naukę w Szkole Muzycznej II st. przy Państwowym Uniwersytecie Humanistycznym w Równem na kierunku „Sztuka Muzyczna”, który ukończyła z wyróżnieniem w 2010 roku zdobywając kwalifikacje: wykładowca muzyki fortepianowej, koncertmistrz, artysta zespołu.

W 2010 r. rozpoczęła studia pianistyczne na Wydziale Instrumentalno -Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, gdzie kształciła się pod kierunkiem prof. Ludmiły Kasjanenko. Zrealizowała także dodatkową specjalność nauczycielską: kameralistyka pod kierunkiem prof. Reginy Michalak. Kształciła się także pod kierunkiem prof. L. Kota.

W 2015 r. uzyskała tytuł magistra sztuki z oceną celującą w dyplomie.

W trakcie studiów uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach artystycznych, takich jak koncerty, audycje, seminaria i inne. Występowała w roli solistki, akompaniatorki i w zespołach kameralnych, podczas imprez kulturalnych, związanych z uczelnią, ale także ze szkołą muzyczną, Ratuszem, czy Pałacem Branickich. Brała udział w licznych kursach i seminariach, prowadzonych przez wybitnych pianistów i kameralistów, takich jak Kevin Kenner, Jacek Tosik, Roberto Trainini, Tomasz Tomaszewski, Stanisław Kuk, Wiesław Rekucki, Azis Kortel, „Kwartet Wilanów”, Karol Radziwonowicz.

W 2014 r. uczestniczyła w XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w składzie tria fortepianowego „Aurea”.

W kwietniu 2014 roku w składzie tria fortepianowego „Aurea” dostała I nagrodę na II Mistrzowskim Międzynarodowym Konkursie dla Pedagogów Muzyki w Centrum Promocji Kultury w Warszawie w kategorii Kameralistyka.

W roku 2012 zaczęła działalność pedagogiczną. W 2015 roku zdobyła stopień nauczyciela kontraktowego.

Back To Top