Aurelia Luśnia-Stankiewicz – śpiew

BEZ OFICJALNOŚCI

Z wykształcenia jestem śpiewaczką, z zamiłowania wokalistką.
Od pewnego czasu zaczęłam pisać piosenki i bardzo się z tego cieszę, ponieważ sprawia mi to wielką radość. Moim marzeniem jest nagrywanie autorskich albumów oraz pisanie piosenek dla zdolnych wokalistek i wokalistów. Autorska płyta ‚Po godzinach’ już jest! Trzymajcie kciuki za następne…!:)

OFICJALNIE

Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2004). Jest laureatką wielu festiwali piosenki, m.in.: III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Gdańsk, Grand Prix 2015), Festiwalu operetkowo- -musicalowego Face to face (Poznań, Grand Prix 2011), Festiwalu piosenki kabaretowej J. Przybory (Warszawa 2013).
Jej debiutancka płyta „Wracam do domu” została wydana w 2009 r. Piosenka „Ze snów” z tejże płyty została hitem lata 2010r. Radia Olsztyn. Aktualnie ukazał się trzeci, autorski album „Po godzinach”, a singiel „Nienazwany szkic” usłyszeć można na falach Radiowej Jedynki czy Radio Merkury.
W 2015 roku Jej interpretacja piosenki „Ubóstwiam drakę” znalazła się na płycie „Jeremi Przybora wyśpiewany” obok takich artystów jak Kayah czy Justyna Steczkowska, nagrała również piosenki francuskie oraz żydowskie dla wydawnictwa MTJ wydane na płytach „Legendy piosenki francuskiej” (2010r.) oraz „Tradycja” (2011r.) Aurelię usłyszeć można także na płytach „50 x Jacques Brel” oraz „46 x Paulo Conte”.
Na stałe współpracuje z olsztyńską grupą Scena Babel, z którą wielokrotnie miała przyjemność występować u boku Krzysztofa Kolbergera i Ewy Błaszczyk w programie „Śpieszmy się kochać ludzi..” do słów ks. J. Twardowskiego z muzyką H. F. Tabęckiego.
Od 2006 r. współpracuje z Fundacją Anny Dymnej Mimo Wszystko prowadząc warsztaty wokalne z uczestnikami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Strona internetowa: Aurelia Luśnia

Back To Top