Jarosław Gałuszka – akordeon

jaroslaw-galuszka

Doktor sztuk muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka oraz Hochschule für Musik Detmold w Niemczech w klasie akordeonu Grzegorza Stopy.

W latach 2007-2010 studiował w Konservatorium Privatuniversität w Wiedniu również w klasie Grzegorza Stopy. W trakcie trwania nauki brał udział w wielu koncertach, festiwalach muzycznych odbywających się na terenie Polski jak również poza jej granicami (m.in. na Festiwalach: "Muzyki Wiedeńskiej", "Gwiazdy Promują" oraz "Silesia Sonans" Jeleniej Górze, "Musica Moderna" w Łodzi, Barendorfer Klassik Festival w Iserlohn, Akkordeon Festival w Wiedniu). Jest także laureatem czołowych nagród na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach akordeonowych w kategoriach solistów i kameralistów. W 2006r. wspólnie z saksofonistką Alicją Wołyńczyk otrzymał I nagrodę na 43 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy) w kategorii kameralnej.

Brał udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystow jak choćby: prof. Włodzimierz Lech Puchnowski, prof. Joachim Pichura, prof. Jerzy Kaszuba, prof. Yuri Shishkin (Rosja), prof. Aleksander Dmitriew (Rosja), prof. Wladimir Murza (Ukraina), prof. Mie Miki-Schenck (Japonia), prof. Teodoro Anzellotti ( Włochy), Joseph Macerollo ( Kanada).

W 2001r. był solistą orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, a w 2006r. wystąpił z Orkiestrą Polskiego Radia pod dyr. Jerzego Maksymiuka w Warszawie. Latem 2008r. roku brał udział oraz nagrał muzykę do spektaklu "Czajka" Antoniego Czechowa w reżyserii Piotra Szalszy, wystawianego na jednym z największych festiwali teatralnych w zachodniej Europie w Austrii (Festspiel Reichenau).W 2011r. wystąpił jako solista z Orkiestrą Hochschule für Musik Detmold pod dyrekcją maestro Ralfa Gothoniego.

Back To Top