Katarzyna Łuszczyk – wiolonczela

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalno – pedagogicznym w Białymstoku. Brała udział w wielu kursach i seminariach muzycznych dla wiolonczelistów i zespołów kameralnych u wybitnych profesorów. Ukończyła pierwszy stopień kursu nauczania gry na wiolonczeli metodą Suzuki.

Od 2013 roku prowadzi działalność pedagogiczną jako nauczyciel gry na wiolonczeli współpracując miedzy innymi z Miejską Szkołą Artystyczną w Mińsku Mazowieckim, Niepubliczną Szkołą I i II stopnia w Halinowie, Fundacja Fabryka Muzyki, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia Preludium w Nowym Dworze Mazowieckim

Obecnie uczy gry na wiolonczeli w Szkole Muzycznej I stopnia w Garwolinie a także prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci w przedszkolach.

Jako wiolonczelistka realizuje się grając w zespołach kameralnych oraz biorąc udział w projektach orkiestrowych (min. Suwalską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Miasta Siedlec, Bemowską Orkiestrą Symfoniczną Camerata Viva, Sinfonia Academica, Królewską Orkiestrą Symfoniczną (Lipsk). Brała udział w trasie koncertowej organizowanej przez Firmę Wymiany Kulturowo-Ekonomicznej „CHOPIN” WEI ZHANG w Chinach. Na stałe związana jest ze smyczkową orkiestrą kameralną Unplugged Orchestra i kwartetem smyczkowym ByTheWay. Zagrała rolę wiolonczelistki w filmie Chrzest(2010).

Back To Top