Konrad Gzik – saksofon

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie saksofonu prof. Pawła Gusnara, z powodzeniem łączący działalność na polu muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.

Jako saksofonista klasyczny współpracował między innymi z Filharmonią Narodową, Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Polską Orkiestrą Radiową, Filharmonią Świętokrzyską, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Częstochowską i Teatrem Baj. Na stałe związany z Chopin University Big Band, z którym koncertuje w kraju i za granicą. Nagrali wspólnie sześć płyt.

Współpracuje także z orkiestrą Tomasza Szymusia, m.in. przy festiwalu „Polsat SuperHit Festiwal”, nagraniach do programu „Taniec z Gwiazdami”, finałowym koncercie festiwalu „Przestrzeń Wolności”, trasie koncertowej poświęconej Muzyce Filmowej oraz „Wodecki Twist Festiwal”.

Z zespołem Happysad uczestniczył w koncercie na Pol’and’Rock Festival 2019 oraz „30 lat Wolności” transmitowanym przez telewizję Polsat. Ponadto brał udział w  „Koncercie dla Niepodległej”  transmitowanym przez wszystkie polskie kanały telewizyjne oraz wielu innych wydarzeniach muzycznych.

Z zespołem Makabunda współtworzy coroczny Festiwal Retro odbywający się w Częstochowie, tym samym współpracował z Bohdanem Łazuką, Piotrem Cyrwusem, Krzysztofem Tyńcem, Moniką Dryl, Olgą Bończyk, Renatą Przemyk i Arturem Barcisiem. We wrześniu na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbyła się premiera spektaklu „Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych”, którego jest wykonawcą oraz współtwórcą aranżacji muzycznych.

Wraz z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej, którego kierownikiem muzycznym jest Krzesimir Dębski przygotował światową prapremierę musicalu „Przerwana Cisza”.

Jest współzałożycielem zespołu „Ulla Saxophone Trio”, którego edukacyjny koncert dla najmłodszych melomanów znalazł się w repertuarze Teatru 6. piętro.

Na jednej scenie występował m.in. z Justyną Steczkowską, Sławkiem Uniatowskim, Andrzejem Piasecznym, Kubą Badachem, Januszem Radkiem, Krzysztofem Kiljańskim, Krzysztofem Cugowskim czy Mietkiem Szcześniakiem.

Back To Top